DS-HD10-BLK Horizontal Double Cable Seal – black
https://www.all-spark.eu/web/image/product.template/7038/image_1920?unique=35a3ce1
The best horizontal double-entry cable seal
  • Designed for two cables.
  • IP68 watertight seal.
  • Install 2 cables – select any combination:
    • 6mm x 2
    • 7mm x 2
    • 8mm x 2
    • 9mm x 2
    • 10mm x 2
    • Blank x 2
  • Compact footprint - just 66.5mm (2.61”) W / 75.1mm (2.95”) L / 28.5 mm (1.12”) H.
  • Easy fit cable routing that cuts down your installation time through wood, metal, and GRP.
  • Black high impact plastic.
  • Includes 316 stainless steel fixings and a waterproof 3M gasket.
  • The low-profile construction is impact-resistant and provides extra protection from water.
  • Our materials have been selected to be UV- stable and hard-wearing.
  • No messy sealant on bungs.
Your B2B Discount: -15%