APT-F-250-02 Aluminium PowerTower forward leaning 250mm / 10" for Furuno radomes
https://www.all-spark.eu/web/image/product.template/7019/image_1920?unique=35a3ce1
Maximize your Radar's performance
250mm (10”) high, forward learning and constructed from the best marine-grade aluminium, designed to fit the most up to date radars from Furuno.
Marine sealant not required
Paint finish complies with our unique 4 step marine paint system
Forward leaning designs with a 33-degree rake for the ultimate performance look
Navlight light bar can be bolted to the back of the PowerTower
Your B2B Discount: -15%